Grudzień z badmintonem

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Grudzień z badmintonem

Ostatni miesiąc 2013 roku stał pod znakiem badmintona.  W grudniu zawodnicy PTS-u wystartowali w czterech imprezach.

14-15 grudnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w badmintonie w których wystartowało ponad 130 osób we wszystkich kategoriach wiekowych. Sobota była zmaganiem  kategorii juniorów, elity i seniorów. W juniorach Paweł Bakun zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal zaś w deblu uplasował się na drugim miejscu w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa. W kategorii elity zawodnicy PTS-u nie mieli sobie równych. Jakub Janaszek spotkał się w finale z klubowym kolegą Hubertem Pawłowskim, gdzie lepszy okazał się Kuba, który dorzucił jeszcze złoto w deblu męskim w parze z Pawłem Niewolińskim. W singlu kobiet Kasia Kistowska nieznacznie uległa w finale zdobywając drugie miejsce. Kasia grała jeszcze debla zdobywając brąz. Kategorię elity kończyła gra mieszana, gdzie nasza para Kistowska/Janaszek zdeklasowała rywali i zdobyła złoty medal. W kategoriach seniorskich też mieliśmy swoich zawodników. Przemek Janaszek w kategorii +30 zajął drugie miejsce zaś w Panach + 40 Marek Kędziora okazał się najlepszy zdobywając złoto. W niedzielę 15 grudnia, zawodnicy PTS-u rywalizowali w kategorii Młodzik Młodszy, Młodzik i Junior Młodszy.

Najlepiej spisał się Mateusz Kędziora, który w kategorii Juniorów młodszych w grze deblowej w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa  po bardzo wyrównanej walce w finale nieznacznie ulegli i zajął drugie miejsce i srebrny medal. W kategorii młodziczek młodszych Weronika Wojda zajęła czwarte miejsce zaś pozostali zawodnicy zakończyli turniej w fazie grupowej. W mistrzostwach wzięło udział 18 zawodników z badmintonowej sekcji PTS.

Kolejnym sprawdzianem zawodników był Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików im. Ryszarda Burgiela w Ostrowie Wielkopolskim. Dwa srebrne medale w kategorii juniorów padły łupem Pawła Bakuna, który w finale singla uległ zawodnikowi z Kędzierzyna. W deblu Paweł grał z klubowym kolegą Mateuszem Kędziorą, gdzie po bardzo emocjonującym finale chłopaki musieli się zadowolić srebrnym medalem.

Dzień po Ostrowie w pobliskim Przeźmierowie najmłodsi zawodnicy rywalizowali w Gwiazdkowym Turnieju badmintona. Klub PTS reprezentowało 13 zawodników w 4 kategoriach wiekowych. W chłopcach do lat 7 niepokonany okazał się Olek Leciej, który w finale pokonał  klubowego kolegę Przemka Bukowieckiego. 6 miejsce zajął Tadziu Janaszek. W dziewczynkach do lat 9 najlepsza była Marysia Leciej zgarniając złoty medal. Zaś w chłopcach do lat 9 brązowy medal przypadł Grzesiowi Janaszkowi. Kolejną kategorią była grupa dzieci do lat 11.  Tutaj mieliśmy swój finał, gdzie Kuba Standar pokonał po trzystetowym pojedynku Kubę Mikołajczaka.  W dziewczynkach w tej grupie wiekowej 2 miejsce zajęła Gabi Ossowska. Ostatnią kategorią były dzieci do lat 13. Drugie miejsce przypadło Weronice Wojdzie zaś w chłopcach na ostatnim miejscu podium stanął Kuba Kędziora. Startujący jeszcze w tej kategorii Wojtek Pawlik, Kuba Mazurek i Daniel Bukowski zajęli dalsze pozycje. W tą samą niedzielę 22 grudnia co dzieci rywalizowały w Przeźmierowie Marek Kędziora w pobliskim Dopiewie rozgromił przeciwników w amatorskim turnieju badmintona.

Pozostałe zdjęcia

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...