ELBESTHAL Cup 2010

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> ELBESTHAL Cup 2010
Rekordowa liczba puszczykowskich badmintonistów reprezentowała nasze miasto na turnieju badmintona ELBESTHAL Cup 2010 , który odbył się 6 listopada w Słupcy. Klub PTS Puszczykowo i jego 14 zawodników obsadziło prawie wszystkie kategorie. W kategorii dzieci dobrze pokazał się Kuba Kędziora który stoczył bardzo zacięte pojedynki. W kategorii młodzików świetnie spisały się dziewczyny w składzie A. Matla, M. Fiedler, Z. Krakowska. Marysia Fiedler przegrała dopiero w finale zdobywając srebrny medal zaś Z.Krakowska zajęła 4 miejsce. Chłopcy również nie dali plamy. Mateusz Kędziora po wielu 3 setowych pojedynkach zajął 3 miejsce i brązowy medal. Kolejną kategorią byli juniorzy młodsi gdzie chłopaki w składzie: J.Mazur, K. Mazur i P.Bakun walczyli o najwyższe laury. Najlepiej zaprezentował się Paweł Bakun który nieznacznie uległ w finale zdobywając srebrny medal. Kacper Mazur po wyjściu z grupy w fazie pucharowej ostatecznie zajął 4 miejsce. Po kategoriach dziecięcych i juniorskich przyszedł czas na seniorów i grupę „open”. Bezkonkurencyjna w kobietach okazała się Kasia Kistowska zdobywając zloty medal. Kategorię mężczyzn PTS Puszczykowo reprezentowali: K. Krakowski, M. Szkudlarczyk, M. Pawłowski, H. Pawłowski i J. Janaszek. Niezawodny okazał się Jakub Janaszek który bez straty seta zajął pierwsze miejsce zaś klubowy kolega H. Pawłowski uplasował się na 3 pozycji z brązowym medalem. Puszczykowscy badmintoniści po raz kolejny udowodnili, że mimo małej sali i niezbyt komfortowych warunków treningowych potrafią zwyciężać z silnymi klubami i nadal liczą się na badmintonowej mapie wielkopolski.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...