Badmintonowe news'y

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Badmintonowe news'y

Marzec i kwiecień jest bardzo aktywnym okresem dla Puszczykowskich badmintonistów. Niemal co weekend zawodnicy klubu PTS Puszczykowo startują na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

23 marca na Politechnice Poznańskiej odbył się II rzut Akademickich Mistrzostw Województwa w badmintonie. Jak zawsze cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród poznańskich studentów. Nie zabrakło na nich również reprezentantki z Puszczykowa. Katarzyna Kistowska występująca w barwach Uniwersytetu Przyrodniczego po wielu zaciętych pojedynkach dotarła do finału, w którym po długiej walce pokonała zawodniczkę z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

6 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Puszczykowa w Badmintonie organizowane przez Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe. Zawody przyciągnęły ponad 40 zawodników w kilku kategoriach wiekowych.  Zmagania na kortach rozpoczęli najmłodsi uczestnicy w kategorii dzieci klas 1-3. Nie zabrakło emocjonujących pojedynków i wyrównanego finału, gdzie Jakub Mikołajczak pokonał klasowego kolegę Jakuba Standar. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Janaszek zaś czwarte Kuba Dudek ( najmłodszy -5,5 letni uczestnik zawodów ) W kategorii dziewczynek klas 3-6 pierwsze miejsce zajęła Weronika Wojda wygrywając z drugą Martyną Wojdat i trzecią Gabi Ossowską.  Kolejną kategorią była silnie obsadzona grupa chłopców klas 4-6. Tutaj niespodziankę sprawił Michał Tecław, który wygrał całą kategorię. W półfinale zwyciężył  z faworytem zawodów Kubą Kędziorą. W finale Michał nie dał też szans Wojtkowi Pawlikowi, który musiał zadowolić się drugim miejscem. Ostatecznie podium tej grupy to: 1.Michał Tecław 2. Wojtek Pawlik 3. Kuba Kędziora. Następną kategorią stanowili gimnazjaliści. W tej grupie bezkonkurencyjny był Mateusz Kędziora, który  pokonał drugiego Kacpra Mazura i trzeciego Macieja Czyża. Po konkurencjach najmłodszych przyszedł czas na kategorię Wesołego Amatora Panów, która okazała się najliczniejsza. Po pojedynkach grupowych i fazie pucharowej zostało trzech zawodników. Najlepszy okazał się Robert Golak który pokonał drugiego Marka Kędziorę i trzeciego Marcina Rembowskiego. W kategorii OPEN kobiet zagrało pięć zawodniczek stanowiąc jedną grupę i grając systemem „każdy z każdym”. Złoto zdobyła  Agata Matla pokonując srebrną medalistkę Marię Fiedler,  brązową Małgorzatę Dudek. W kategorii OPEN Panów w finale spotkali się bracia Janaszkowie, gdzie lepszy okazał się Kuba pokonując Przemka w dwóch setach. Trzecie miejsce i brązowy medal zajął Mateusz Kędziora, który mimo młodego wieku prezentuję bardzo wysoki poziom.

Na koniec zawodów przyszedł czas na gry podwójne, które były rozegrane po raz pierwszy w historii Mistrzostw. Z sześciu par najlepiej spisała się para Jakub Krakowski/Mateusz Wilczek, która pokonała w finale parę Katarzyna Kistowska/Mateusz Kędziora. Trzecie miejsce zajęła para Krzysztof Jassem/Przemek Janaszek.

Organizatorzy turnieju nie kryją zadowolenia z wysokiej frekwencji w zawodach oraz co raz większej popularności badmintona w naszym mieście.

Pełna galeria z mistrzostw: TUTAJ

Dzień po puszczykowskich zawodach w niedzielę 7 kwietnia w pobliskim Dopiewie odbył się turniej badmintona w grach podwójnych. Dwie pary z Puszczykowa stanęły na najwyższych miejscach podium. Mateusz Wilczek z Jakubem Krakowskim w finale po wyrównanym meczu wygrali 2:1 w setach z Przemkiem Janaszkiem i Markiem Kędziorą.

W połowie kwietnia 12-14.04.2013 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Solcu Kujawskim. Na imprezie w kategorii młodzieżowców wystartował Hubert Pawłowski. Zawodnik PTS-u już w pierwszej rundzie spotkał się z dużo wyżej notowanym zawodnikiem z KS Chojnik Jelenia Góra. Hubert jednak bardzo dobrze poprowadził spotkanie i wygrał w trzech setach. W kolejnej rundzie Hubert spotkał się z zawodnikiem UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza, którego również pokonał w trzech setach. W walce o półfinał nasz zawodnik zmierzył się z faworytem Mistrzostw - Maciejem Poulakowskim( SKB Suwałki). Tutaj Hubert musiał uznać wyższość rywala (który okazał się późniejszym Mistrzem Polski Młodzieżowców ) kończąc zmagania na ćwierćfinale. W zawodach miał jeszcze wystąpić Paweł Bakun w kategorii Juniorów, ale niestety doznał kontuzji tuż przed turniejem.

Również w kwietniowy weekend 13.04 w Słupcy odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików. Awans do majowych Mistrzostw Polski  w grze deblowej uzyskał Mateusz Kędziora w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...