Badmintoniści w Słupcy

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Badmintoniści w Słupcy

12 osobowa ekipa wystartowała w zawodach z serii „Jesień z Badmintonem”,  które odbyły się w Słupcy 27.10.2012 roku. Tradycyjnie zaczęli najmłodsi, czyli dzieci klas 1-3 szkół podstawowych.

W tej kategorii świetnie spisali się młodzi zawodnicy PTS-u. Jakub Mikołajczak  wygrywając cztery pojedynki zajął 1 miejsce zdobywając tym samym złoty medal.  Jego klasowy kolega Jakub Standar odniósł dwa zwycięstwa i dwie porażki zdobywając 3 miejsce i brązowy medal. W kategorii klas 4-6 wystartowali Wojtek Pawlik , Jakub Kędziora, Jakub Mazurek i Weronika Wojda. Najdalej zaszedł Wojtek, który po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zajął wysokie 4 miejsce. W kategorii gimnazjum klub PTS reprezentowały Agata Matla  i Maria Fiedler.  Po wyjściu z grupy z drugiego miejsca dziewczyny spotkały się z sobą w walce o 3 miejsce. Po zaciętym 3-setowym pojedynku lepsza okazała się Agata zdobywając brązowy medal, zostawiając Marysię z czwartym miejscem w  turnieju. Po zmaganiach najmłodszych przyszedł czas na kategorię OPEN, gdzie wystartowało 3 zawodników z Puszczykowa: Jakub Krakowski, Mateusz Wilczek i Przemek Janaszek. Świetnie spisał się Przemek, który po wyjściu z grupy na pierwszym miejscu uległ dopiero w finale zawodnikowi z Słupcy. Klub PTS miał również przedstawiciela w kategorii + 40 lat. Był nim Marek Kędziora, który zajął wysokie 3 miejsce i zdobył brązowy medal.

Trener badmintonowej sekcji PTS-u Jakub Janaszek nie kryje zadowolenia z występów puszczykowskich badmintonistów i podkreśla fakt, że mimo małej sali ( jeden pełnowymiarowy kort), na jakiej trenują zawodnicy z Puszczykowa odnoszą oni sukcesy z zawodnikami mającymi dużo lepsze warunki treningowe.

Zdjęcia z zawodów - zapraszamy do GALERII

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...