Badminton-Mistrzostwa Puszczykowa

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Badminton-Mistrzostwa Puszczykowa

17 maja zostali wyłonieni Mistrzowie Puszczykowa w badmintonie. Formuła turnieju OPEN umożliwiła start zawodnikom również spoza Puszczykowa. Zmagania zaczęły się od pojedynków najmłodszych, gdzie Marysia Leciej zajęła pierwsze miejsce pokonując Ewę Pawlik. W najmłodszej grupie chłopców zwyciężył Grzesiu Janaszek pokonując drugiego Olka Lecieja i trzeciego Przemka Bukowieckiego. Kolejna kategoria dziewczynek klas 4-6  przyniosła zwycięstwo Weroniki Wojdy. Srebrny medal przypadł Gabrysi Ossowskiej a brązowy Alicji Brudz. Bardzo dużo emocji dostarczyli chłopcy w kategorii klas 4-6. Niebywale zacięte akcje i dramaturgia niektórych pojedynków była porównywalna z finałami mistrzostw świataJ. W kategorii tej pierwsze miejsce zajął Wojtek Pawlik pozostawiając ze srebrnym medalem Kubę Mazurka i  z brązowym Daniela Bukowskiego. Mały finał toczył się o miejsce czwartek gdzie po trzech setach i walce na przedłużanie Kuba Standar pokonał klasowego kolegę Kubę Mikołajczaka.

Po zmaganiach najmłodszych przyszedł czas na kategorię „Wesołego Amatora”. W paniach pierwsze miejsce zajęła Joanna Topolińska, drugie Joanna  Kończak, a trzecie Ilona Piszczan. Najliczniejszą kategorią okazała się grupa panów występująca w „Wesołym Amatorze”. Tutaj po fazie grupowej i przejściu do rozgrywek na szczeblu pucharowym pierwsze miejsce zajął Michał Leciej pokonując w finale Marcina Rembowskiego. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł Witkowi Style.

Gry pojedyncze kończyła kategoria OPEN panów. Tutaj najlepszy okazał się Kuba Janaszek, który pokonał drugiego Pawła Niewolińskiego i brązowego medalistę Pawła Bakuna.

Cały turniej kończyła kategoria gry podwójnej gdzie zawodnicy z kategorii „Wesołego Amatora” byli dolosowani do zawodników z kategorii OPEN. Najlepsza okazała się para Paweł Bakun/Leszek Janaszek pokonując w finale parę Marcin Rembowski/ Jędrzej Standar. Trzecie miejsce i brązowy medal zajęła para Mateusz Wilczek i Radosław Piskorski.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy